Teknolojik Gelismeler • Oscar Gecesi Makyajları

Christina Applegate, Eva Longoria, Carmen Electra, Ellen Pompeo, Scarlett Johansson, Sheryl Crow ve Jessica Simpson gibi ünlülerin makyaj artisti olan Joanna Schlip’ten kırmızı halı güzellik sırlarını öğrenmek için can atıyoruz!
Makyaj yaptığınız ünlülere kırmızı halı üzerinde en önemli tavsiyeniz ne oluyor?
Rötuş yapmayı unutma! Çünkü makyajları 6-7 saat önceden yapılıyor ve fotoğraf çekimleri, basın toplantıları derken makyajın tazeliğini koruması için arada rötuş yapılması gerekiyor. Mükemmel görünmelerinin asıl sırrı bu!
Oscar makyaj trendleri neler?
Kırmızı parlak dudaklar, mat cilt
Kırmızı dudaklar Oscar’da çok çok popüler! Çünkü eyeliner ve kırmızı ruj, sofistike, klas, çekici ve havalı görünür. Fakat normalde kadınlar kırmızı ruj kullanmaktan çekiniyorlar. Bunun da 3 sebebi var:
1)Rujun gece boyu dayanacağını düşünmüyorlar.
2) Kendilerine yakışan kırmızı rengi bulabileceklerine inanmıyorlar.
3) Kırmızı ruj sürünce makyajlarını nasıl tamamlayacaklarını bilemiyorlar.
O yüzden bu konuda bazı önerilerim olacak. Artık kırmızı rujunuz ile barışabilirsiniz!
Rujunuzu sabitlemek için:
Kırmızı rujun uzun saatler boyu dudağınızdan çıkmaması için izleyeceğiniz yöntem basit:
Dudak kalemi, ruj, pudra, ruj, pudra ve son kat ruj!
Son kat rujdan sonra üstüne parlak kırmızı bir gloss sürüp, ışığı yansıtan ve dudaklara efekt veren bir etki yaratabilirsiniz.
Kendinize en uygun kırmızıyı bulmak için:
Kırmızı halıda gördüğünüz rujlar aslında hiçbir zaman tek bir renk değildir, genelde birkaç rujun karışımıdır. Aynada gördüğünüz rengin mükemmel olduğunu düşünene kadar denemeye devam etmelisiniz. Kendinize en yakışan kırmızıyı ancak deneyerek bulabilirsiniz. Bunun için 5-6 renk kırmızı ruj almalı, denemeli ve renkleri karıştırmalısınız.
Makyajın geri kalanı nasıl olmalı?
Klasik kırmızı ruj ve mat bir yüz her kadına yakışır. Oscar makyajının sırlarından biri de mineral pudradır. Çünkü parlamayı önler, kırışıklıkları vurgulamaz, makyajı doğal şekilde sabitler, ağır durmaz ve fotoğraflarda çok iyi görüntü verir. Kırmızı ruj ve pudra, Oscar güzelliğinin en önemli 2 anahtarıdır.
Bu seneki Oscar’da ‘smoky eyes’ makyaj ne kadar rağbet görecek?
Pazar gecesi tüm gözler yine dumanlı görünüm alacak. Çünkü ‘smoky eyes’, bir aktristi dramatik gösteren en iyi makyajdır. Fakat bu sene gölgeler daha yumuşak olacak.
Siyah ve gri smoky eyes, doğru yapılırsa her zaman güzel gözükür ama yapılmazsa gözleri olduğundan daha küçük gösterir. Smoky eyes ile nasıl ruj sürüleceğini hala birçok kadın bilmiyor. Bu göz makyajıyla her zaman natürel tondaki rujlar tercih edilmeli.
Renkleri kullanın
Gözleri daha vurgulu, iri ve parlak göstermenin yollarından biri göz rengine göre far seçimi yapmaktır. Örneğin, kahverengi gözleriniz varsa mor ve tonları, mavi gözleriniz varsa, altın/kahve tonlarında smoky eyes makyaj yapın. Bu makyajın püf noktası; bir rengin birkaç tonunu uygulamak ve bu tonları karıştırmak, karıştırmak ve karıştırmaktır!
Make Up For Ever Artist Shadow Color Palette, shiseido Narsissist Matte/Shimmer Eyeshadow Palette far paletleri sofistike göz makyajları yapmanıza imkan verir.
Ruj seçimi
Her zaman doğal tonlar tercih edilmeli. Nasıl bir doğal ton tercih edeceğinizi bilmiyorsanız eğer, size makyaj artistlerinin sırrını vereyim: Kapatıcınızı kullanın! Kapatıcıyı uygulamak için parmaklarınızı kullanın ve dudağınıza iyice dağıtın. Üstüne parlatıcı sürebilirsiniz veya mat bırakın.
Jennifer Lopez ve Scarlett Johansson gibi yıldızların Oscar makyajı nasıl yapılıyor?
Nemli cilt ve belirgin kaşlar, işin sırrı. Mat ve kusursuz bir cilt özel durumlar için iyidir. Işıltılı bir cilt ise Oscar için mükemmeldir. Işıltılı cilt için Nars Illuminator aydınlatıcılar olmazsa olmaz!
Peki, yağlı bir görünüm yaratmadan bu cilt nasıl yaratılır?
-Sim değil ışıltı kullanın. Kaş kemiği altına, burun üstüne ve elmacık kemiklerinin üzerine aydınlatıcıyı sürün. Asla tüm yüze değil! Christina Applegate gibi parlatıcıyı dekoltenize de sürebilirsiniz. Bu, bütün olarak size taze bir görünüm verir.

İstatistikler: Gönderilme zamanı gönderen ilovehuni88 — 24 Şub 2016, 08:01


View full post on Dilogren.com | Yabancı Dil Eğitiminde Tek Adres