Teknolojik Gelismeler • Eaton Akıllı Güç Podunu Sunuyor

Converged ve Hyper-Converged Alt Yapılar İçinAkıllı Güç Yönetim Sistemi

Güç yönetim şirketi Eaton; Avrupa, OrtaDoğu ve Afrika’da (EMEA) çığır açan Akıllı Güç Podunu™sunarak, sanallaştırılmış BilişimTeknolojisi ortamlarının güç yönetimine yönelik yeni standartlar belirliyor.

Converged ve hyper-converged altyapılar da dahil olmak üzere modern Bilişim Teknolojisi yapıları için geliştirilmiş olan Eaton’ın Akılı GüçPodu; yedek güç, güç dağıtımı, güç yönetimi, muhafaza ve destek hizmetlerini içeren bütünleşik bir sistemdir. Sistem; hipervizörler ile tamamen bütünleşerek, güç kesintisinde sanallaştırılmış ekipmanın buluta veya yedekleme alanına otomatik göçünü sağlayarak ve güvenilir fiziksel altyapı sunarak, BT profesyonellerinin ihtiyaç duyduğu işsürekliliği ve esnekliğini sağlar. Akıllı Güç Podunu oluşturan bütünleşik çözümler korunurlar, yönetilirler ve akıllıdırlar; durmaksızın çalışarak birişletmenin günde 24 saat ve yılboyunca 365 gün aktif olmasını sağlarlar.

Eaton Güç Kalitesi EMEA Başkan Yardımcısı Cyrille Brisson şunları paylaştı; “Günümüz Bilişim Teknolojisinin ve very merkezi yöneticilerinin önde gelen önceliği kritik iş uygulamalarının güç kesintileri de dahil olmak üzere her zaman çalışmaya devam etmesidir. Kurulumu ve yönetimi fazla zaman alan ve elektriksel uzmanlık gerektiren karışık tekil güç koruma veya güç yönetim komponentleri yerine, kapsamlı ve kullanımı kolay çözümlere ihtiyaç duyuyorlar. Yeni Akıllı Güç Podu sadece BT ekipmanlarını muhafaza edip güç vermekle kalmayan,aynı zamanda sanallaştırma paneli sayesinde uzaktan güç yönetimini mümkün hale getiren bu araçları sunuyor.”

Eaton’ın Akıllı GüçPodu,ayarları ve durumunuanındakontroletme ve değiştirm eözellikleri içeren ve kullanıcı ihtiyaçlarını karşılamak üzere ayarlanmış sanallaştırmaya hazır yedek güç sağlamaktadır. Yedek güç tedariği, güç tüketiminin uygun bir şekilde denetlenmesine izin veren, değiştirmek ve baştan başlatmak da dahil olmak üzere BilişimTeknolojisi ekipmanının uzaktan yönetilmesini sağlayan güvenilir güç dağıtımı ile tamamlanmaktadır. Akıllı Güç Podu’nun muhafazası, Eaton’ın kanıtlanmış ve son derece seçkin BT kabinetlerinden oluşmaktadır. Bu kabinetler, BT ekipmanları için sağlam koruma ve aynı zamanda enerji masraflarını en aza indirmeye yardımcı olan mükemmel hava akışı yönetimi sağlamaktadır.

Güçlü ve sezgisel Intelligent Power™ yazılımı; VMware vCenter,vSpherev Motion ve Citrix Xen Centerde dahil olmak üzere hipervizörler ve sanal makine yönetim sistemleri ile tamamen bütünleşmektedir. Bu da kullanıcıların kolay ve etkin bir şekilde güç altyapısı da dahil olmak üzere,aynı lokasyondan aynı yönetim panelini kullanarak tüm BT kurulumlarını denetlemelerine olanak tanımaktadır. Akıllı Güç Podu aynı zamanda güç kesintileri esnasında sanal sunucuların otomatik göçünü başlatır ve böylece güç sorunlarından etkilenmeyen yedekleme alanına veya buluta aktarılmalarını sağlayarak işsürekliliğini devam ettirir.

Akıllı GüçPodu, kullanıcıların güç altyapıyatırımlarını her zaman en iyi konumda tutan,değerlerini ve performanslarını korumalarına yardımcı olan destek hizmetleriyle güçlendirilmektedir.

Eaton; çözümlerinin converged alt yapılar için uygun olduğundan ve Cisco’nun Unified Computing System™ sunucu yönetimi platformu ve ağ cihazları ile VMWare yazılımı ve NetApp depolama cihazları ile bütünleşebildiğinden ve FlexPod, FlexPod Express ile EMC’nin VSPEX’I gibi altyapı çözümlerinin gereksinimlerini desteklediğinden emin olmak için; Cisco, NetApp, EMC ve VMWare gibi şirketler ile yakın olarak çalışmaktadır.

Eaton’ın elektrik sektörü, güçdağıtımı ve devre koruması; yedek güçkoruması; kontrol v eotomasyon; aydınlatma ve güvenlik; yapısal çözümler ve kablolama cihazları; zorlu ve tehlikeli ortamlara yönelik çözümler ve mühendislik hizmetleri alanlarında uzman küresel bir liderdir.Eaton dünya çapındaki çözümleriyle günümüzün en kritik elektrik güç yönetimi sorunlarına yanıt verecek konumdadır.

Eaton, 2013 yılında 22,0 milyar $’lık satışa imza atmış bir güç yönetim şirketidir. Eaton, müşterilerimize elektriksel, hidrolik ve mekanik gücü daha verimli, emniyetli ve sürdürülebilir bir şekilde yönetmeleri için yardımcı olan enerji verimliliği yüksek çözümlersunar. Eaton’ın yaklaşık olarak 101.000 çalışanı vardır ve ürünleri 175’ten fazla ülkede satılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için http://www.eaton.com.tr adresini ziyaret edin.

İstatistik: Tarih bilginet — 12 Eyl 2014, 07:20


View full post on Uyum Sinavi Destek