Teknolojik Gelismeler • Arapların Pırlanta Tutkusu

Arap ülkelerinde düzenlenen fuarların hepsinde sıcak satış oluyor mu?
En sonunda Dubai’deki toptan satış yapılan fuarda sıcak satışa döndü. Böylelikle bölgedeki tüm takı fuarlarında sıcak satış yapılıyor.
Bu fuarlara katılan diğer Türk firmalarımız sizin gibi etkin sonuçlar elde edebiliyorlar mı?
Öncelikle şunu belirtmeliyim ki; bu fuarlara belirli bir süre katılım gerçekleştirmeniz ve karşı tarafa güven aşılamanız gerekiyor. İlk katılımlarda belki arzu edilen sonuçlar elde edemeyebilirsiniz. Sabırlı olmak gerekiyor. Ayrıca ürün grubunuzun hedef kitlenin istekleriyle paralel olması da çok önemli. Genelde bu fuarlara katılan değerli meslektaşlarımızın her biri farklı bir tarza sahip. Böyle olunca birbirimizle çok güzel bir diyaloğumuz oluyor. Bizde bulunmayan söz yüzükleri tarz üründe komşumuza yönlendiriyoruz. Onlar da aynı şekilde otantik tarz mücevher arayanlara bizi tavsiye ediyorlar.
Bu fuarları ziyaret eden kişilerin profilleri nasıl ?
Açıkçası her kesimden fuarı ziyaret edenler oluyor. Kuzey Afrika ülkelerinden fuara özel uçaklarıyla gelenlerden tutun da mütevazi kişilere kadar çok farklı profilde alıcılar var. Fuara giren ziyaretçilerin en az %50’si alım yapıyor. İnsanlar bu fuarların tarihi çok yakından takip ediyorlar ve programlarını ona göre yapıyorlar. Arap bayanlar ev ziyaretine giderken bile bir pırlanta tek taş yüzük yanlarında götürüyorlar ve ev sahibine hediye ediyorlar. Zergeran ürün portföyü her bütçeye ve her zevke hitap ediyor. Son dönemde özümüze dönerek, daha fazla otantik mücevher tasarımına ağırlık verdik.
Yılın son günlerinde Bahreyn ve Dubai fuarlarına katıldınız? Arzu ettiğiniz sonuçları elde ettiniz mi?
İki fuarda oldukça başarılı geçti. Belki Bahreyn fuarı bir kademe daha iyiydi diyebilirim. 2015 yılının genel sektörel durgunluğunu, başarılı fuar performanslarımızla aşmaya gayret gösterdik. Önümüzdeki yılın çok daha iyi olacağına inanıyorum. Son dönemde Zergeran Roze renkli mücevherleriyle daha fazla dikkat çekti.
Sharjah, Kuveyt, Bahreyn ve Dubai fuarlarına katılım gösteriyorsunuz. Bölgenin sanırım tüm fuarlarına katılmış oluyorsunuz. Bir tek Suudi Arabistan’da ve Ürdün’de düzenlenen fuarlara katılmıyorsunuz değil mi?
Evet iki fuara katılmıyoruz. Katılmadığımız fuarlara gelen kişiler, katıldığımız fuarlara da geldiği için böyle bir tercih yapıyoruz. Dubai ofisimiz, bölge fuarlarında bize çok önemli destek sağlıyor. Ayrıca Arap Yarımadası’ndaki tüm fuarlarda ortak bir stant kullanıyoruz. Bizi çok uzaklardan görseler dahi müşterilerimiz hemen tanıyorlar.

İstatistikler: Gönderilme zamanı gönderen ilovehuni88 — 23 Şub 2016, 09:03


View full post on Dilogren.com | Yabancı Dil Eğitiminde Tek Adres