Teknolojik Gelismeler • 42. İstanbul Jewelry Show Mücevher Fuarı

Yapılan açıklamaya göre mücevher ihracatını artırmak için kökten adımlar atan takım , 10-14 Mart 2016 tarihleri arasında tertip edecek olan 42.İstanbul Jewelry Show Mücevher Fuarında dünyanın en mühim alıcılarını ağırlayacak.
Açıklamada görüşlerine yer verilen Takım Başkanı Ayhan Güner, 42. İstanbul Jewelry Show Mücevher Fuarında dünyanın en mühim ve kuvvetli alıcılarını ağırlayarak bir ilke imza atacaklarını duyurdu .
Mücevher beştaş pırlanta fuar takviminin yoğun meydana gelmesinin da tesiriyle yıllardır dünya çapındaki büyük tüketicilerin İstanbul fuarına gelmediğini hatırladan Güner, fakat son 2 senedir devletin de sağladığı destekleri faydalanarak gerçek adları tespit ettiklerini ve fuara çağrı ettiklerini aktardı.
Güner, 2015 senesinde düzenlenen 2 fuara toplamda 2 bin 500 dolaylarında VIP müşteri çağrı ettiklerini anlatarak, şunları kaydetti:
" Fakat bir takım en büyük alıcılar vardı ki onları bir çeşitli getiremiyorduk. Bu kez hakikaten iddialı bir hamle attık. Enbaşta Çin ve Avrupa pazarı olmak üzere dünyanın en büyükleri ilk defa İstanbul’a geliyor olacak . Burada 8 binden fazla mağazadan oluşan perakende zincirlerinden söz ediyoruz. Toplamında ciroları 50 milyar doları aşan bu firmalarla iş yapacak olan meslektaşlarımız hakikaten çok mühim açılımlara hazırlıklı olmalı… Fuarda her biri üzerine düşeni yapmalı. Politik yandan iktidar ya da muhalefet ayırt etmiyoruz,her biri fuarımıza bekliyoruz. Tüm paydaşlarımızı ve medyası yanı başımızda rastlamak talep ediyoruz . Çünkü bu imkanı sıkı değerlendirmek, mücevher sektöründe sürdürülebilir bir başarı için ilk adımı atmak manasına geliyor."
"Mücevher ihracatının rekor kırması bizim elimizde"
Güner, büyük tüketicilerin sektör için çok mühim olduğunu, bu gruptan sadece bir bir alıcının 2 bin dolaylarında mağazası olduğunu duyurdu .
Bu tüketicilerin sipariş vermesinin yüksek hacimli bir ticaret manasına geleceğini aktaran Güner, bu sene mücevher pırlanta kolye ihracatının rekor kırmasının kendi ellerinde olduğunu anlattı.
Fuara dahil olan firmalara da seslenen Güner, "Bu çok mühim bir şans; bunu her biriminiz heba etmeden kullanmak için ne gerekiyorsa inşa etmeliyiz " ifadelerini kullandı.

"İnci: Denizdeki Mücevher" sergisi, sanatseverleri ağırlamaya devam ediyor.
Katar – Türkiye 2015 Kültür Yılı etkinlikleri çerçevesinde, Katar Müzeleri ile Kültür ve Turizm Bakanlığı iş birliğiyle Sultanahmet’teki Türk ve İslam Eserleri Müzesi’ndeki sergide, denizden çıkarıldığı doğal haliyle sunulan çok sayıda inci tanesinin yanında, incili takılar da yer alıyor. Eserler, Katar Müzelerinin inci zenginliğini gözler önüne seriyor.
Sergide, farklı renklerde doğal incilerin yanı sıra, Hannover Hanedanı tacı, Elizabeth Taylor’a ait doğal inci küpeler, Tibet erkek küpesi, Çin saç tokası, Kontes Spencer’in tacı, inci ve malakit seti, incilerle oyun oynayan çocuk figürleri, incili taçlar, Vietnamlı sanatçı Sam Tho Duong’un ağaç dallarında buz kristallerinin oluşumundan ilham alarak yaptığı setler ve inci sandığı da sanatseverlerin beğenisini kazanıyor. Küratörlük ve tasarım çalışmaları Katar’da gerçekleştirilen, "İnci: Denizdeki Mücevher" sergisi, Katar Müzeleri’nin ilk gezici sergisi olma özelliğini de taşıyor.

İstatistikler: Gönderilme zamanı gönderen ilovehuni88 — 15 Mar 2016, 07:59


View full post on Dilogren.com | Yabancı Dil Eğitiminde Tek Adres

Bir cevap yazın