Serbest Kursu • Zayıflama Yöntemleri

2 haftada 5 kilo vermek için öyle mucizevi ve yapılması zor şeyler önermeyeceğim. Tek yapmanız gereken biraz fazla hareket ve yediklerinize içtiklerinize dikkat etmekten geçiyor. Özellikle bu sayede ekmek suya talim ederek kilo vermeye çalışmaktan da kurtulmuş olacaksınız.

Şayet 2 haftada 5 kilo vermek istiyorsanız bunu size diyetsiz zayıflama yöntemi olarak nasıl yapacağınızı anlatacağım. Tabi diyet yapmamak sizleri yorgunluk bitkinlik ve moral bozukluğundan koruyacak ve hızlı ama sağlıklı yoldan kilo vermenin keyfini yaşatacaktır.

Yürümek en ucuz ve en etkili zayıflama yöntemleri arasındadır. Hatta bu iş çok ta masrafsız. Yürüyerek zayıflamanın keyfine varanlar genellikle diyet fln uğraşmazlar ve bu kesin zayıflatan aktiviteyi fırsat buldukça yaparlar. Yürümek aslında bir aktiviteden ziyade bir yaşam tarzı seçimidir.

Arabaların icat olması ile görünürde daha az ihtiyaç duyduğumuz ayaklarımıza zayıflamak için ne denli gereksinim duyacağımız da aşikardır. Günde 1 saat yürüyüş yaparak bu işi halledebilirsiniz. 1 saatin tümünü tek seferde yürümeniz de gerekmiyor. 30 dakika sabah, 30 dakika da akşam yürüseniz yeter de artar.

Fazla yürümenin de bizlere hiç bir zararı dokunmaz. Ne kadar fazla yürünürse bazal metabolizma hızı o denli artar ve uykuda bile normal zamanlar kadar kalori yakarız. Bu sayede yediklerimiz de hızla vücut tarafından yakılır ve fazla kilolar ağır ağır gider.

Kötü beslenme alışkanlığından uzak durarak ve sağlıklı yiyecekler ile beslenerek veya weider kullanarak kendimize ve bedenimize büyük bir iyilik etmiş oluruz. 2 haftada 5 kilo verme hedefimize bizleri yaklaştıracak olan bir diğer önemli husus ta fast food yiyeceklerle arayı bozmaktır.

Hamburger, Pizza ve hatta Lahmacun döner gibi yiyeceklerde bolca bulunan hayvansal yağlar, sindirim sistemimizden doğrudan geçerek karaciğere oradan da yağ hücrelerine ulaşırlar. Bu da yağ birikmesi olarak bizlere geri döner ve tabi ki zayıflama çabalarını sil baştan yapar. İşlenmiş gıdalar da fast food yiyecekler gibi bizleri ağır ağır obeziteye götüren yiyeceklerdir. Her zaman işlenmiş ve hidrojenize edilmiş yağlar kullanılan besinler yerine kesinlikle doğal gıdalar ile beslenmeyi tercih edin.

2 haftada 10 kilo hızlı zayıflamak için bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta da şekerli ve gazlı içeceklerden uzak durmaktır. Kola, enerji içecekleri, konsantre meyve suları hep kilo aldıran içecekler olarak bilinirler. Bir kutu kolada 300 kalori var. Bunun ne demek olduğunu az çok takdir edersiniz. Bu arada diyet kola yalanına da inanmayın. Kolada sıfır kalori olsa bile vücudun sodyum dengesini bozduğu için ödem tutucu etki yapar.

Bunun yerine bitki çayları ve su içmeyi öğrenmeliyiz. Özellikle doğanın armağanı bitkisel çayların her çeşidini denemek gerekir. Bu sayede vücudumuz hem faydalı vitaminler ve mineraller ile tanışacak hem de yağ yakıcı çaylar sayesinde kilolar bir bir gidecektir.

Bu arada bolca meyve ve sebze tüketmenizi de önereceğim. Protein ihtiyacınızı ise kırmızı et yerine balık eti ve hindi etinden veya arjinin ürünlerinden temin edin. Sürekli yediklerinizi sınayın ve iradenizi kaybetmeyin. Çünkü bizler bu yöntemlerin ne denli bir hızlı zayıflama sağlayacağını iyi biliyoruz.

İstatistikler: Gönderilme zamanı gönderen ilovehuni88 — 29 Mar 2016, 07:25


View full post on Dilogren.com | Yabancı Dil Eğitiminde Tek Adres

Bir cevap yazın