Serbest Kursu • Rihanna Makyajı Yapmak İsteyenler İçin

Rihanna gerek makyajı gerekse tarzıyla çok farklı bir moda yıldızıdır. Her kadın Rihanna’nın makyajını çok beğenir ve keşfetmek ister. Birçoğu yaptığı bu makyajın gizemini ve Rihanna’nın makyajındaki güzellik sırları neler öğrenmek istiyor.

Yüzünüzü korumak için sık sık krem kullanmanız gerekir. Kullanacağınız fondöten süngerini ıslatın. Sonrasında tonal kremi bu süngerle yüzünüze yedirin. Bu yolla cilde rahatça yayılan fondöten Rihanna‘nın pürüzsüz cildinin kapılarını sizlere açacaktır.

Resim

Gözleriniz için ise göz kapaklarınıza bronz renkte farı uygulayın ve iyice yayarak gölge yapın. Sonrasında gözlerinizin alt yerine siyah kalem çekin. Aynı kalemi gözlerinizin üzerine de uygulayın. Bu işlemi yaparak gözlerinizde bir siyah kaplama meydana gelir. Yapacağınız en önemli uygulama göz kaleminizi uzun şekilde kullanmaktır. Eğer bu şekilde yaparsanız Rihanna’nın eşsiz gözlerine ulaşabilirsiniz.

Peki ya Rihanna’nın uzun kirpiklerine ne diyorsunuz? Siz de isterseniz onun taktiğini kullanıp o hacimli kirpiklere sahip olun. Bunun içinde rimeli uygularken çift şekilde yapın ve hacimli kirpiklere ulaşmak için kıvırarak uygulayın.

Kullanacağınız allıkta ve uygulama şeklide önemlidir. Şeftali tonundaki allığınızı elmacık kemiklerinize doğru sürün. Yukarıya doğru çektiğiniz allık yüzünüzü daha canlı gösterecektir. Allığı aşağıya doğru uygulayarak yanlış yapmayın.

Rihanna’nın kullandığı ruj ise genellikle şeftali tonlarıdır. Fakat özel gecelerde kırmızı tonları sürmeyi tercih eder. Rihanna’nın uyguladığı makyajında dudaklarınız için dudak kalemi rengi ile göz gölgesinin rengi birçok kez aynı tonlardadır. Sizde dudaklarınız için şeftali tonlarının yanında kırmızı, mercan renkleri de seçebilir gülüşlerinize renk katabilirsiniz.

İstatistikler: Gönderilme zamanı gönderen hicabundantleones — 15 Ara 2016, 08:37


View full post on Dilogren.com | Yabancı Dil Eğitiminde Tek Adres