Serbest Kursu • İzmir Bilişim Zirvesi Başlıyor

İzmir’in alanındaki en büyük etkinliği olan İzmir Bilişim Zirvesi, bu yıl "Sanal Gerçeklik, Arttırılmış Gerçeklik, Nesnelerin İnterneti, Bulut Bilişim, Siber Güvenlik, 3 Boyutlu Yazıcı Teknolojisi, Mobil" gibi konular başta olmak üzere, günümüzün ve geleceğin teknoloji trendlerine yer veriyor.
Alanında uzman kişilerin yer alacağı ve stand alanında birçok teknolojinin deneyimleneceği İzmir Bilişim Zirvesi’16, İzmir’in genç bilişim markası Aldenard‘ın öncülüğünde; DEPARK, Yaşar Üniversitesi Bilgi ve Teknoloji Transfer Ofisi ve Berik Girişim veri güvenliği paydaşlığı ile 2 Nisan Cumartesi günü Sabancı Kültür Sarayı’nda gerçekleşecek.
Programın daha sonra açıklanacağı İBZ16’nın konuşmacıları arasında CodemodeonKurucu Ortağı Yağız Hatay, Invidyo kurucusu Özgür Deniz Öğür, bu yıl Etohum’dan yatırım alacak girişimler arasına seçilen Nara Teknoloji‘den Zafer Karadayı ve Muzaffer Özdemir ve Mobilike Ürün Müdürü Mehmet Can Yavuz bulunuyor.
BThaber Şirketler Grubu; bünyesinde barındırdığı BThaber, araştırma ve güncel pazarlama tekniklerine odaklı M2S ve farklı noktalarda farklı konseptlerde bilişim sektörünü ve bireyleri buluşturmayı misyon edinen Bilişim Zirvesi ile 2016 yılında verimli projelerle büyüme hızını devam ettirmeyi planlıyor.
BThaber Şirketler Grubu, Türkiye’de kamu, özel sektör, girişim dünyası ve tüm bunların buluşma noktası yerli ve yabancı BT şirketleri ile 25 yıldır verimli bir işbirliğine imza atıyor. Başından beri grup olarak sektöre, karşılık beklemeden faydalı işler yaparak taşın üstüne bir taş daha koyma konusunda felsefesini hiç terk etmeyen BThaber Şirketler Grubu, bilişim sektörünün de bu tarz çalışmalara yönelik istek ve ihtiyaçlarını sürekli takip ediyor. İşte grup şirketlerinin gözüyle 2016 yılına bakış…
22 yıldır okurla buluşuyoruz
BT sektörü tüm dünyada bir değişim sürecinde. Bizlerin kağıtla tanışıklığı var, ama yeni nesil kağıdı çok fazla önemsemeyecek muhtemelen. Ama dijital alanda da, özellikle sosyal medya kullanımının yaygınlaşması ile bir sıkıntı kendini gösteriyor: İçeriklerin ne kadar güvenilir olduğu, içeriğin ve kaynağın doğruluğu. BThaber Genel Koordinatörü Ayhan Sevgi’nin de dikkat çektiği gibi, bilişim güvenliği bu yapılarda içerik belli bir süzgeçten geçmiyor. Böylece bilgi kirliliği oluşuyor. Bunun bir sonucu olarak sadece BThaber özelinde değil, tüm yayınlar nezdinde kağıda güvenin gücünü koruyacağı beklentisini dile getiren Ayhan Sevgi’nin de belirttiği gibi, tüm maliyet başlıklarına rağmen güvenilirliği ile kağıt, lokomotif olmaya devam ediyor. “BThaber olarak 22 yılı geride bıraktık ve bu, Türkiye’de bilişim sektörü bir yana, tüm yayıncılık dünyası için de çok fazla örneği olmayan bir başarı. Arkasında büyük bir kurumun veya kamunun desteği de yok” yorumunu yapan Ayhan Sevgi’ye göre, 22 yıldır kesintisiz ve birçok kanalda sürdürülen çalışmalar, sektörde de bir güven unsuru oluyor. Sadece kağıt ortamında değil, internet başlığında da çalışmalar BThaber.com ve BTnet.com.tr ile hem kurumsal hem bireysel kullanıcılara yönelik içeriklerin aralıksız sunumuyla devam ediyor. Bu yıl mobil başlığında yatırımların daha da çeşitleneceği bilgisini veren Ayhan Sevgi, 2016 yılı projelerini şu sözlerle anlattı:
“Bu verimli yapıyı yan ürünlerle desteklemek de önem taşıyor. E-Devlet dergimiz bunun bir örneği. 2015 sıkıntılı bir yıldı, ama 2016’da Ankara’da birçok yapı yerine oturdu. Orada yeni ve güçlü bağlar kurduk ve 2016’da yoğun biçimde e-Devlet Yuvarlak Masa Toplantılarımıza devam edeceğiz. Bugüne kadar 30’u aşkın e-Devlet Yuvarlak Masa Toplantısı yaptık ve kamu kurumları bu toplantıları çok önemsiyor. Kamuda yöneticiler yaptıkları çalışmaları daha fazla kitlelere ulaştırmak istiyor. Ayrıca bundan önceki toplantılarda hep bilişim sektörü kurumlara içerik sundu, kurumlara kendini ürün ve çözümlerini tanıttı. Burada ise tersini kurguladık. Kamu kurumu geliyor, kendini, projelerini, hedeflerini anlatıyor, BT sektörüne mesaj veriyor, beklentilerini sunuyor ve oradan sektörden buna uygun geri dönüşler bekliyor. Bu içerikler toplantı salonunda da kalmıyor. Bunları hem BThaber’de bir özet olarak, hem de özel içerik olarak ilgili e-Devlet yayınımızda ayrıntılı ele alıyoruz. E-Devlet Yuvarlak Masa toplantılarının özel sektör ayağı, benzer amaçla düzenlediğimiz Next Step toplantılarımız. Bu sefer kamu yerine özel sektörü, yine kapalı devre bir toplantıda BT sektörü temsilcileri ile buluşturuyoruz. Şu anda Türkiye’nin birkaç önemli projesinin bu toplantılardan ve buradaki fikir alışverişlerinden çıktığını biliyorum. Bunlar dışında özel çalışmalarımız, haftalık dosyalarımız, dikey sektörlere yönelik yayınlarımız var ve bunlara 2016 yılında da devam edeceğiz. Aynı çatı altında bağımsız şirketleriz, ama çok güçlü bir sinerji var ve herkes birbirinin katma değerinden faydalanıyor. M2S araştırma yapıyor ve biz bunun içeriğini yayınlıyoruz. Bilişim Zirvesi bir etkinlik düzenliyor ve biz bunun içeriklerini özel yayınlara dönüştürüyoruz. Bunların geniş kitlelere yayılmasında önemli bir görev üstleniyoruz. Bir BT şirketinin kendi özel etkinliğini takip ederek özel yayını ortaya koyuyor ve daha geniş kitlelere yayılmasını sağlıyoruz. Bu tarz etkinlikler Türkiye’de de olabiliyor yurtdışında da. Böylece etkinlikte ele alınan tüm içeriklerin kalıcılığını sağlıyoruz.”

İstatistikler: Gönderilme zamanı gönderen ilovehuni88 — 10 Mar 2016, 09:44


View full post on Dilogren.com | Yabancı Dil Eğitiminde Tek Adres

Bir cevap yazın