Serbest Kursu • Evde Saç Parfümü Yapımı

Saçlarınızdan şahane bir koku yayılması için illa kozmetik mağazasından toni&guy saç parfümü almanıza gerek yok. Saç parfümünüzü evde kendiniz de hazırlayabilirsiniz.
Dalgalanan saç tellerinizden hoş bir koku yayılmasını istiyorsanız bu muhteşem parfümü evde kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Bu parfüm sayesinde saçlarınızın içine sigara, egzoz gibi kötü kokuların işlemesini engelleyeceksiniz.

Kozmetik parfüm yapımında aynı malzemeler kullanılır ancak bu parfümler damıtılarak sıvı hale getirilir. Ev yapımı saç parfümünde ise bu pek olanaklı olmadığı için parfümü buhar olarak saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Malzemeler
6 yemek kaşığı pudra halinde odun kömürü
5 yemek kaşığı kokulu sakız
1 yemek kaşığı nitrat
1 yemek kaşığı benzoin
2-3 damla bergamot yağı
2-3 damla sandal ağacı yağı
Bir miktar zamk
Nasıl hazırlanır
Odun kömürü, kokulu sakız, benzoini bir kapta karıştırın. Delikli bir süzgeçten geçirin. Sonra içine yağları ekleyin. Potasyum nitrat ve zamkı ilave edin. Karışımı bir kapta ısıtın. Sonrasında ocaktan alın. Buharını nemliyken saçlarınıza tutun. İstediğiniz koku esansını da karışıtırarak kokusunu ayarlayabilirsiniz. Mesela milkshake saç kokusunu istiyorsanız içerisine bir tutam atabilirsiniz.

Malzemeleri nerede bulabilirsiniz
Sandal ağacı ve bergamot yağını aktarlardan; nitrat ve benzoini ise hammadde satan bazı internet sitelerinden veya kimya laboratuvarlarından temin edebilirsiniz.

İstatistikler: Gönderilme zamanı gönderen hicabundantleones — 28 Ara 2016, 14:48


View full post on Dilogren.com | Yabancı Dil Eğitiminde Tek Adres

Topics: