Reklam Bolumu ( Ozel Ders, Kurs, Sirketleriniz ) • izole protein nasıl kullanılır

Çoğu profesyonel-amatör sporcu hayatının bir bölümünde sporcu besinlerine başvurmuştur. Bu yazımızda belkide en revaçta olan sporcu besinine değineceğiz izole protein nam-ı diğer protein tozu!

Diyetinizi düzenlerken unutmamanız gereken en önemli husus sporcu besinlerinin ( supplementlerin ) sadece takviye amaçlı üretildiği ve asla ana öğünlerin yerine geçemeyeceği olmalı.

Yaşam tarzınız sürekli bizi daha hareketli olmaya, daha hızlı davranmaya itiyor. Böylece öğünlerinizi kaçırıyor, yeterli antrenman yapamıyor veya dinlenemiyorsunuz. Kaçırılan öğünler sonucunda diyetinizde oluşan o kocaman protein açıkları sizi sakatlığa, yorgunluğa , kas kitlesinde azalmaya ve daha birçok olumsuz etkene maruz bırakıyor.

Protein tozları genelde peynir altı suyunun konsantre edilmiş ve değişik yöntemlere saflaştırılmış hali olmasına rağmen; değişik amaçlara hizmet etmek üzere kazein (süt proteini) ve yumurta proteininden de (egg albumin) protein tozları üretilmektedir.

Protein saflaştırılma işleminde iken uygulanan kimyasal ve ısıl işlemler ise ek besinin kalitesini ve vitamin vücutta ne kadarının gerçekten kullanılabileceğini belirler.

İşte sporcu besinleri tam olarak burada devreye girerek hayatımızı birçok yönden kolaylaştırmaktadır. Gülün dikeni misali tabi ki whey proteininde bazı olumsuzlukları bulunmakta. Bunları yazımızın ilerleyen kısımlarında ayrıntılı bir şekilde incelemek üzere bir kenara bırakıyoruz.

İstatistikler: Gönderilme zamanı gönderen suluyemek — 27 Haz 2016, 07:06


View full post on Dilogren.com | Yabancı Dil Eğitiminde Tek Adres
Bir cevap yazın