Internet ( Sanal Dunya ) • Yeni Uygulama, İngilizce Öğrenmeyi Çocuklar İçin Eğlenceli Hale Getiriyor

Türk Oyuncak Tasarımcısı ile Danimarkalı Oyun Psikoloğu Tarafından Tasarlanan Uygulama ile Çocuklar İngilizce Öğrenirken Kendi Eğlence Şehrini İnşa Edecek

İnşaat oyunları son yıllarda yeni neslin favori vakit geçirme uğraşısı haline geldi ve geniş kapsamlı bir eğitim potansiyeline sahip olduğunu kanıtladı. Özellikle Kuzey ülkeleri bu tarz oyunların çıkış noktasını oluşturmakta. İsveç’in Mine Craftve Finnish Hay Day oyunundan sonra şimdi de, çocuklara İngilizce öğrenmeyi sevdirecek MiniMoTown büyük ilgi görecek.

Çocukların kelimeleri yazarak kendi şehirlerini kurduğu bir oyun olan MiniMoTown™’dakelime yazımı sonucunda nesneler ve mutlu vatandaşlar oluşturuluyor. Çocuklar, daha fazla bina ve vatandaşla şehirlerini genişletirken İngilizce becerileri de iyileştiriyor.Ancak yaramaz canavarlar bazen yollarına çıkıp gaz çıkarabilir, etrafı mor çamur ile kaplayabilir, çalabilir ve gıdıklayabilir.

Türk Oyuncak Tasarımcısı ileÇocuk Gelişimi ve Oyun Psikoloğutarafından Geliştirildi

Oyun, LEGO® Mattel® and Hasbro® gibi lider global markalar için 10 yılı aşkın bir süredir öğrenme araçları, oyun ve oyuncaklar geliştiren Türk uzman oyuncak tasarımcısı Sertan Saltan ile çocuk gelişimi uzmanı ve oyun psikoloğu olan Danimarkalı SimonEgenfeldt-Nielsen’ın 2 senelik titiz çalışmasının sonucu olarak ortaya çıktı. Sadece bir sefere mahsus satın alınan ve sınırsız oynanabilen bu oyuna, son geliştirme yılında çok eğlenen 150’den fazla çocuğun yaratıcılığı, fikirleri ve eğlenceli düşünceleri de yansıtılmıştır.

Başlangıçtan itibaren çocukların öğrenmek ve oynamak için duyduğu doğal merakı kucaklayan bir marka istediklerini belirten şirketin CEO’suSimonEgenfeldtNielsen, “Öğrenme eğlenceli ama bir o kadar da direkt olmalı. Çekirdek oyun mekaniği, kelimeleri harf harf kodlamaktır ancak bu kodlama çocuklara bir şeyleri tasarlıyormuş gibi hissettiriyor. Buna bağlı olarak, zorluk da sürekli olarak ayarlanıyor o yüzden oyun çocukların ilgisini çekmeye devam ediyor. OyununCCO’suSertan Saltan ise“Çocuğunuzun sahip olabileceği en iyi oyuncağı tasarlamak istedik. Çocukları büyürken oyun oynayabilecekleri, öğrenebilecekleri ve yaratabilecekleri güvenli bir evrene alan dijital bir oyuncak.”

İstatistikler: Gönderilme zamanı gönderen bilginet — 21 May 2015, 13:47


View full post on Dilogren.com | Yabancı Dil Eğitiminde Tek Adres