Gurbetci Medyasi • Türkiye İran İlişkileri

Türkiye’nin Tahran Büyükelçisi Rıza Hakan Tekin, Ankara ve Tahran’ın gerçek anlamda iş birliği yapması halinde bölgedeki sorunların kolaylıkla çözülebileceğini söyledi. Türkiye’nin Tahran Büyükelçisi Rıza Hakan Tekin, Ankara ve Tahran’ın gerçek anlamda iş birliği yapması halinde bölgedeki sorunların kolaylıkla çözülebileceğini söyledi. Bu sorunların çözülmesi Türkiye İran nakliye sektörünün de gelişmesine katkıda bulunacaktır.

Başkent Tahran’daki Dışişleri Bakanlığı Politik ve Uluslararası Araştırma Merkezi’nde düzenlenen Sektörel ve Finansal Derinleşme için Fırsatlar temalı 2. Türkiye-İran Forumu, Tahran Büyükelçisi Tekin, TASAM Başkanı Süleyman Şensoy, İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Rahimpur, İran Dışişleri Bakanlığı Politik ve Uluslararası Araştırma Merkezi (IPIS) Başkanı Mustafa Zehrani, AK Parti Van milletvekilleri Burhan Kayatürk ile Kayhan Türkmenoğlu’nun yanı sıra iş dünyasının temsilcileri, akademisyenler, bürokrat ve diplomatların katılımıyla gerçekleşti.

Tahran Büyükelçisi Tekin, burada yaptığı konuşmada, "Türkiye ve İran ilişkilerinde genelde inişli çıkışlı bir grafik vardır ama hiçbir zaman kopma noktasına gelmez. Tarihimiz coğrafyamız kültürümüz bizi birbirimize mahkum ediyor. Ortak çok yönümüz var, ortak menfaatlerimiz var. İlişkilerimizi uluslararası tır taşımacılığı gibi her alanda geliştirmek gerektiğini düşünüyoruz" dedi.

İstatistikler: Gönderilme zamanı gönderen ilovehuni88 — 19 Oca 2016, 12:35


View full post on Dilogren.com | Yabancı Dil Eğitiminde Tek Adres

Bir cevap yazın