Ali Osman Ulusoy

Trabzonspor Kulübü kurucularından iş adamı Ali Osman Ulusoy, 87 yaşında vefat etti.

Trabzonspor’un kurucularından işadamı Ali Osman Ulusoy hayata gözlerini yumdu.

YOĞUN BAKIMDA VEFAT ETTİ

Bir süredir İstanbul’da özel bir hastanede zatüre tedavisi altında bulunan Ulusoy, 2 gün önce yoğun bakımdan çıkarılmıştı. Ancak durumu kötüleşen işadamı, tekrar alındığı yoğun bakımda vefat etti.

YARIN TOPRAĞA VERİLECEK

İstanbul’da özel bir hastanede yaklaşık 20 gündür zatürre teşhisi ile tedavi gören 87 yaşındaki Ulusoy, bugün hayatını kaybederken, cenazesinin yarın Trabzon’un Of ilçesinde toprağa verileceği öğrenildi.

ALİ OSMAN ULUSOY KİMDİR?

İlköğrenimini 1938’de tamamladı ve babasıyla birlikte nakliye işinde çalışmaya başladı. Daha sonra nakliye şirketinin başına geçen Ulusoy, çeşitli kurumlarda başkanlık görevinde bulundu. Ulusoy halen, taşımacılık, otomotiv, konaklama, denizcilik, enerji ve lojistik alanlarında etkinlik gösteren Ulusoy Holding’in yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır. Ayrıca Türkiye-İran İslam Cumhuriyeti İş Konseyi Başkanı ve Trabzon Ticaret Odası Meclis (TTSO) Başkanıdır. Bunun yanında, Trabzonspor’un 1967-1968 sezonunda başkanlığını yapmıştır, böylece kulübün ilk başkanı ve kurucularından biri olmuştur.

TÜRKİYE-İRAN ORTAKLIĞINDA ÇALIŞIYORDU

Ulusoy, Türkiye-İran İslam Cumhuriyeti İş Konseyi Başkanlığı süresince; İran tarafından uygulanan yakıt farkı ödemesi ve İran için de kamyonlarının Türkiye üzerinden geçişinde uygulanan vergiler gibi sorunlu konularda çözüm için çalışmıştır.

FENERBAHÇE’DEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Trabzonspor’un kurucularından ve ilk başkanı Ali Osman Ulusoy’un vefat haberinin ardından Fenerbahçe Spor Kulübü, resmi internet sayfası aracılığıyla başsağlığı mesajı yayınladı.

Yayınlanan mesajda; “Trabzonspor’un ilk Başkanı ve kurucularından Sayın Ali Osman Ulusoy’un vefatını üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız.

Merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına, Trabzonspor ve spor camiasına başsağlığı dileriz” denildi.

GALATASARAY’DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Galatasaray Kulübü, Trabzonspor’un kurucularından ve ilk başkanı Ali Osman Ulusoy’un vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayınladı.

Mesajda şu ifadeler kullanıldı;

“Trabzonspor’un kurucu üyesi ve ilk başkanı Ali Osman Ulusoy’un vefatını derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Merhuma Allah’tan rahmet, Trabzonspor camiasına, Ulusoy ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.”
—————————————
Ali Osman Ulusoy Kimdir, (d. 1927, Of, Trabzon – ö. 1 Ekim 2014) iş ve spor adamı. Zehra Ulusoy ile evlidir ve iki çocuğu vardır.[1]

İlköğrenimini 1938’de tamamladı ve babasıyla birlikte nakliye işinde çalışmaya başladı. Daha sonra nakliye şirketinin başına geçen Ulusoy, çeşitli kurumlarda başkanlık görevinde bulundu.[1] Ulusoy halen, taşımacılık, otomotiv, konaklama, denizcilik, enerji ve lojistik alanlarında etkinlik gösteren Ulusoy Holding’in yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır. Ayrıca Türkiye-İran İslam Cumhuriyeti İş Konseyi Başkanı ve Trabzon Ticaret Odası Meclis (TTSO) Başkanıdır.[2] Bunun yanında, Trabzonspor’un 1967-1968 sezonunda başkanlığını yapmıştır, böylece kulübün ilk başkanı ve kurucularından biri olmuştur.[3][4]

Ulusoy, Türkiye-İran İslam Cumhuriyeti İş Konseyi Başkanlığı süresince; İran tarafından uygulanan yakıt farkı ödemesi ve İran için de kamyonlarının Türkiye üzerinden geçişinde uygulanan vergiler gibi sorunlu konularda çözüm için çalışmıştır.[5] Ulusoy, tedavi için götürüldüğü İstanbul’da bulunan Acıbadem hastanesinde zatürre nedeniyle 1 Ekim 2014 günü hayatını kaybetti.[6] 2 Ekim 2014 Perşembe günü Trabzon’da düzenlenen törenlerin ardından doğduğu kent olan Of’ta toprağa verilmiştir.[7]

View full post on Unutmadık | Unutmayacağız | Hep Hatırlayacağız #unutmayacağız

Topics: